Dátum: 2025 szeptember 14. (vasárnap) | Szeréna

hírek

Bravúros győzelem a hosszabbításban

Szezonok szakosztály 2015-04-29 Megtekintések száma: 2594

Akárcsak a múlt héten, úgy most is szerdán lépett pályára U21-es csapatunk a bajnokságban. Ellenfelünk ezúttal a Győr együttese volt. A mérkőzésen készült képeket IDE kattintva tudja megtekinteni!

UTE U21–Győr ETO FC 4–3 (2–2)
U21, felsőház, 12. forduló
Bának Kristóf Sportközpont, fű

UTE: Junák – Paulik, Lettner (Ribarics – 85.), Hammer (Gyárfás – 57.), Száraz (Németh Á. – 85.) – Jónás (Forgács – 57.), Marques, Szalánszki, Tóth P. – Molnár, Berat (Esze – 57.)

Győr: Dukát – Dudás, Nagy, Tóth D. (Szalai – 38.), Deák – Lénárt, Kerékgyártó, Sandal, Schillinger (Németh L. – 80.) – Mayer, Takács (Füleki – 68.)

Gólszerzők: Berat (5., 14.), Tóth (82., 90+2.) ill. Molnár (21. – öngól), Mayer (32.), Sandal (50.)
Sárga lap: Paulik (55.), Marques (68.), Szalánszki (81.) ill. Lénárt (24.), Mayer (56.)

Bár az első nagy helyzet a vendég együttes előtt adódott (Junák védett egy egy az egye szituációt bravúrra), az 5. percben máris lila-fehér gólnak örülhettünk. Egy kontra után Tóth Patrik vitte a védőkre a labdát, majd a középen felfutó Beratnak passzolt, aki csak a kapussal állt szembe, de csatárunk nem hibázott és magabiztosan lőtt a bal alsó sarokba (1-0). A 14. percben már kettő volt a különbség. Ekkor – hasonlóan az előző gólhoz – itt is Tóth indult meg, de passz helyett most lőtt. A labda a jobb kapufáról pattant vissza Berat elé, aki ezúttal négy méterről volt eredményes (2-0). Ekkor még senki nem gondolta, hogy a szünetben egál lesz az állás, kivéve a Győr játékosait, akik a 21. percben egy öngóllal szépítettek (2-1).

A 32. percben egy védelmi hibát kihasználva második góljukat is megserezték, így a szünetre 2-2-es döntetlennel mentek a csapatok.

A második játékrészt mi kezdtük aktívabban, több nagy lehetőséget is kidolgoztunk elől, mégis a zöld-fehérek szereztek újabb találatot. Egy jobboldali beadást néztek el a védőink. A középen érkező Sandal pedig köszönte szépen és a hálónkba lőtt (2-3). Ekkor ellenfelünk ráült az eredményre, kontrákra álltak át, bár ezekből nem sok volt ebben az időszakban. Egészen a 82. percig nem született újabb gólt, ekkor azonban nekünk sikerült kiegyenlíteni. Marques egy gyönyörű, 35 méteres labdával indította Tóth-ot, aki a kifutó kapus fölött, 18 méterről a kapuba emelt (3-3). Az utolsó percekben mindkét oldalon lehetett volna csattanó, de ellenfelünk helyzetét ismét Junák védte bravúrral.

És eljött a hosszabbítás második perce, amikor is bedobáshoz jutottunk. A 16-osra behajított labdát középen még fejjel megcsúsztatták, majd a hosszún érkezett Esze, aki cselezett egyet az alapvonal felé, majd középre lőtt, ahol Tóth a legjobb időben csúszott be, így megszerezve saját maga második, csapatunk negyedik találatát. Ezzel a góllal 4-3-ra megnyertük a mérkőzést.

Cseh András:Az utóbbi mérkőzéseken nem sokszor volt szerencsénk, most ez is kellett a győzelemhez. Nem játszottunk jól, de a küzdőszellemre nem lehet panaszom. Mindenki próbált maximumot nyújtani, több-kevesebb sikerrel. A lényeg az, hogy újra sikerült egy mérkőzésen győztesen elhagyni a pályát. Gratulálok a srácoknak, mert nagyot küzdöttek ma.